eduSis Yemekhane Kontrol Sistemi
 
  eduSis ve Yemekhane Sistemleri
  Genel Özellikler
  eduSis Avantajları
  PC Modülü
  KIOS Modülü
  Web Modülü
  Rapor Örneği
  Ekran Örnekleri
  Uygulama Örnekleri
  eduSis Hakkında
 
eduSis ve Yemekhane Sistemleri
 

ü eduSis Yemekhane Kontrol Sistemi, öğrenci ya da personel yemekhanelerinde gerçekleşen satış ve dağıtım faaliyetlerinin kurum ve de kullanıcılar açısından verimli şekilde organize edilmesini sağlar. Sistem donanımsal ve yazılımsal materyaller üzerine yapılandırılmıştır. Satış aktivitelerinin kayıt altına alınması, raporlanması ve satışa bağlı yemek dağıtımlarının donanımsal öğeler ile kontrollü şekilde yapılması sistemin temel işlevini oluşturur.

Yemek Kredisi Satışı Uygulama Şekilleri
Yemekhane kredi satış sistemlerinde temelde iki ayrı uygulama şekli bulunur. Bu yöntemlerin, kullanıcılar ve kurumlar açısından avantaj ve dezavantajları bilinmektedir. Bunlar;

1. Tarih ve öğün belirli (randevulu) kredi satışı

2. Tarihten ve öğünden bağımsız kredi satışı


1.Tarih ve öğün belirli (randevulu) kredi satışı: Bu yöntemde kullanıcı almak istediği öğün ve tarih bilgisini sisteme bildirmek zorundadır. Örneğin kullanıcı bir haftalık zaman dilimi içinde pazartesi, salı, perşembe öğle öğünü cuma ise akşam öğününden yararlanmak istediğini sisteme bildirir. Gün ve öğün seçimini dilediği şekilde yapabilme olanağı bulunur. Kullanıcı belirlediği gün ve öğünde hakkını kullanmadığı zaman satın aldığı yemek alma hakkını kaybetmiş olur. Sistem kullanıcının önceden belirlediği tarih ve öğünde geçiş izni verir bunun yanında aynı öğün içinde ikinci kez geçiş olanağı yoktur. Böyle bir durum olduğunda kart okutulan okuyucu ekranında veya anlık geçiş yazılımında kullanıcı için “mükerrer kullanım” bildirimi yapılmaktadır.

2. Tarihten ve öğünden bağımsız kredi satışı: Bu yöntemde hizmet alan kullanıcı sisteme sadece alacağı öğün sayısını bildirir (kredi TL olarak kartlara yüklenir), aldığı kredinin kullanım süresi herhangi bir tarih ve öğün ile sınırlanmaz. Örneğin kullanıcı 5 öğünlük kredi aldığında bu kredileri istediği bir tarihte istediği kadar (kredi limitlerinde) kullanabilir. Sistem kullanıcının her yemek alım hareketinde okuyucu ekranları vasıtasıyla kalan kredi miktarını kullanıcıya bildirir.

 

eduSis Yemekhane Kontrol Sistemi her iki çalışma şeklini destekler.

Copyright VeriDizayn 2009
Bu sitedeki tüm bilgiler, yazılar ve resimler VeriDizayn'ın ürünüdür, izin almadan ticari amaçla kullanılamaz.
VeriDizayn.com - Web Tasarım - İzmir - Yazılım