eduSis Yemekhane Kontrol Sistemi
 
  eduSis ve Yemekhane Sistemleri
  Genel Özellikler
  eduSis Avantajları
  PC Modülü
  KIOS Modülü
  Web Modülü
  Rapor Örneği
  Ekran Örnekleri
  Uygulama Örnekleri
  eduSis Hakkında
 
eduSis Avantajları
 

   

Tarih ve öğün belirli (randevulu) kredi satış sisteminin en önemli avantajı kurumlara planlama yapma olanağı tanımasıdır.Tarih, öğün ve yemekhane bazlı çıkacak olan yemek adetleri net olarak raporlanabilir.Böylelikle eksik ya da fazla yemek üretiminin önüne geçilmiş olur.
 

 

               Kiosk cihazı ile yapılan satışlarda elde edilecek avantajlar :

Ø  Sistem zaman bağımsız çalışmakta öğrenci dilediği zaman yemek siparişini verebilmektedir.Böylelikle belli zamanlar arasında satış yapılması ya da buna bağlı kıstaslar ortadan kalkmakta, satış noktalarındaki beklemeler azaltılmaktadır.

Ø  Öğrenci kartına bağlı bakiye ile işlem yapıldığından nakit alışverişi ortadan kalkar.

Ø  Kampus içindeki farklı noktalara yerleştirilecek Kiosk'lar ile öğrencinin yemek siparişi için belirlenen bir noktaya ulaşmasına gerek kalmaz.Öğrenci açısından zaman tasarrufu sağlar.

Ø  Dokunmatik yönlendirici ekranlar sayesinde satış noktalarındaki kullanıcı ya da öğrenci hataları ortadan kalkmaktadır.

Ø  Satış noktalarındaki satışta görevli çalışan sayıları azaltılabilmekte bu da kurum açısından tasarruf sağlamaktadır.

  

Ø  Öğrenci sipariş ve satış aktivitelerini,  bilgilendirici ekranlar vasıtasıyla geriye dönük inceleme fırsatı yakalar.Örneğin bakiye hareketleri veya yemekhane geçişlerini incelemek gibi.

Ø  Kurum kiosk vasıtası ile satış aktivitelerinin yanında kullanıcıları bilgilendirici duyuru, bilgi notu vs. ulaştırma fırsatı bulur.

                Web Uygulama Avantajları

Ø  Sistem zaman ve mekan bağımsız çalışmakta öğrenci dilediği zaman internet bağlantısı olan her noktada yemek siparişini verebilmektedir.Böylelikle belli zamanlar arasında satış yapılması ya da buna bağlı kıstaslar ortadan kalkmakta, satış noktalarındaki beklemeler azaltılmaktadır.

Ø  Öğrenci kartına bağlı bakiye ile işlem yapıldığından nakit alışverişi minimize edilir.

Ø  Satış noktalarındaki satışta görevli çalışan sayıları azaltılabilmekte bu da kurum açısından tasarruf sağlamaktadır.

Ø  Öğrenci sipariş ve satış aktivitelerini, web ara yüzü vasıtasıyla geriye dönük inceleme fırsatı yakalar.Örneğin bakiye hareketleri veya yemekhane geçişlerini incelemek gibi.

Ø  Kurum web ekranları vasıtası ile satış aktivitelerinin yanında kullanıcıları bilgilendirici duyuru, bilgi notu vs. ulaştırma fırsatı bulur.

Copyright VeriDizayn 2009
Bu sitedeki tüm bilgiler, yazılar ve resimler VeriDizayn'ın ürünüdür, izin almadan ticari amaçla kullanılamaz.
VeriDizayn.com - Web Tasarım - İzmir - Yazılım