eduSis Yemekhane Kontrol Sistemi
 
  eduSis ve Yemekhane Sistemleri
  Genel Özellikler
  eduSis Avantajları
  PC Modülü
  KIOS Modülü
  Web Modülü
  Rapor Örneği
  Ekran Örnekleri
  Uygulama Örnekleri
  eduSis Hakkında
 
KIOS Modülü
 

KIOSK modülünde iki türlü satış yöntemi kullanılabilir.Hangi yöntemin kullanılacağı seçilen KIOSK modelinin teknik özelliklerine göre ya da kurum tercihine göre değişir.


Sistem 1 - Ön Bakiye Yüklemeli  Sistem  : Bu yöntemde Kiosklar üzerinde herhangi bir nakit alışverişi olmaz.Kiosklar sadece karttaki bakiyeyi siparişe dönüştürme amacı ile kullanılır. Öğrenciler kartlarına bakiye yüklemek için mevcut satış noktalarından yararlanırlar. Mevcut satış noktalarında öğünler için sipariş verebildikleri gibi, harici tutar ödeyerek kiosklarda veya satış noktalarında kullanılmak üzere bakiye yüklemesi yapabilirler.Bu durum satış noktasından alacakları satış fişlerine yansıtılır. Örneğin bir öğrenci satış noktasına vereceği 20 TL'lik tutarı 8 TL'sini o an siparişe dönüştürüp para üstünü kartına bakiye olarak yansıtabilir.Veya doğrudan kartına bakiye olarak 20 TL yükleyebilir. Kartına yüklediği bakiyeyi kiosklarda ya da satış noktalarında siparişe dönüştürme imkanına kavuşur.

Sistem 2 - Anlık Bakiye Yüklemeli  Sistem  : Bu yöntemde Kiosklar üzerinde nakit para ile bakiye yüklemesi yapılabilir.Öğrenci kartına bakiye yüklemek istediğinde kioskun nakit para haznesine kağıt para ile yükleme yapacaktır.Bu işlemde öğrenciye para üstü verilmez.Örneğin bir öğrenci kartına 20 TL yüklemek istediğinde 50 TL verip 30 TL para üstü almak gibi bir durum söz konusu olamaz.Öğrenci yükleyeceği kadar tutarı kioska vermelidir.Yine aynı şekilde bu işlem sadece kağıt paralar üzerinde işler bozuk para alışverişi söz konusu olmaz.Yapılan bakiye hareketleri ve sipariş işlemleri işlem sonunda verilecek fişe yansıtılır.

div> 
Copyright VeriDizayn 2009
Bu sitedeki tüm bilgiler, yazılar ve resimler VeriDizayn'ın ürünüdür, izin almadan ticari amaçla kullanılamaz.
VeriDizayn.com - Web Tasarım - İzmir - Yazılım